Зараз онлайн

Як підібрати картину до інтер'єру: основні поради та рекомендації

Можливості сучасного інтер'єрного дизайну обмежуються хіба що фантазією власників приміщень та дизайнерів. Незважаючи на велику кількість варіантів для прикрашання, картини не тільки не втрачають актуальності, а навпаки, з кожним роком стають все більш і більш затребуваними.

Намальовані пейзажі, візерунки, абстракції та ін. можуть багато чого. Вони роблять обстановку більш виразною, надають їй особливого затишку та комфорту, а ще виступають ефектними стилістичними акцентами. Справа за малим - правильно підібрати картину до спальні, вітальні, кабінету, фойє, холу і будь-якого іншого приміщення.

Правила підбору картин до приміщень

Вибираючи картину, мало слідувати власним побажанням та особистому розумінню краси. Крім своїх  уподобань важливо враховувати:

  • Гамму кольорів у приміщенні. Декоративне зображення може відповідати колірній схемі  кімнати або кабінету чи контрастувати із загальною гамою відтінків;
  • Геометричну форму і розмір (площу) кімнати. Для компактних приміщень небажані великі картини, в той час, як у просторих, великих кімнатах або холах дрібні картинки просто «загубляться» (за винятком модульних картин, що складаються з декількох елементів);
  • Стиль оформлення інтер'єру. Концепція зображення повинна відповідати загальній дизайнерській задумці (наприклад, для приміщення в дусі Провансу ідеально підійде картина із сільським пейзажем, а для зони, оформленої в стилістиці Лофт, найкраще взяти абстрактний сюжет);

Важливе питання - вибір теми картини. Для зручності пошуку весь картинний асортимент умовно ділиться на кілька класів за сюжетами:

  • Фан-арт (зображені сцени з мультфільмів і кіно або книжкові сюжети);
  • Пейзажі та міські панорами (реальні чи фантазійні);
  • Тварини і природа;
  • Абстракція;
  • Портрети або зображення людей;
  • Мотиваційні малюнки (нерідко з цитатами);

Не можна сказати, що ті чи інші зображення кращі, цікавіші або ефектніші. Оптимальний варіант картини підбирається відповідно до особистих побажань, а також під навколишнє оточення. Потрібно розуміти, що картина – це те, що буде потрапляти на очі щодня, тому важливо, щоб вона, як мінімум, не викликала негативних емоцій і не асоціювалася з чимось неприємним чи  дратівливим.

Вибираючи подібний декор для приміщення, бажано заздалегідь вирішити, де він буде висіти. Від оточення чималою мірою залежить правильний підбір сюжету, колірної гами і навіть геометрії картини.

Картини і психологія: особливості вибору

Картину можна назвати особистим простором краси, заповітною мрією і навіть візуалізацією мети. Вибирати сюжет потрібно так, щоб він подобався, на нього хотілося дивитися, милуватися і отримувати естетичну насолоду.

Прекрасним вибором може послугувати портрет улюбленого кіногероя, гарний пейзаж чи абстрактний візерунок, в якому людина, яка вибрала зображення, угледіла щось своє, видиме тільки їй.

Нейтральні тематики - це квіти, тварини (анімалістичні картини), пейзажні сюжети та космос. Головне, щоб те, що зображено, не викликало негативу, роздратування чи злості, а ще не асоціювалося з чимось неприємним для людини.

Поради щодо вибору картин у різні житлові зони

Для кожної зони житлового простору існують свої рекомендації по підбору картин. Так, найбільш вдалими (та універсальними) варіантами для вітальні або коридору (передпокою) будуть міські пейзажі та абстракції. Картини з більш тонким змістовим навантаженням для вхідної групи не дуже добре підходять.

Спальня повинна бути затишною та максимально придатною для спокійного, розслабленого відпочинку. Для такого приміщення найкраще купити картину з природним пейзажем (ліс, водоспад, гори, квітуча галявина і таке інше) або з чим-небудь, що викликає розчулення (кошенята, цуценята, маленькі діти).

Всупереч поширеній думці, кухню можна і потрібно прикрашати картинами. По-перше, навіть ті, хто не особливо любить готувати різні ласощі, проводять чимало часу на кухні. По-друге, це не менш важлива зона житлового простору, ніж вітальня або спальня. Для декору кухонних стін підійдуть натюрморти (овочеві, фруктові, змішані), зображення кавових або чайних сервізів чи якісь інші сюжети, пов'язані з їжею і напоями. Словом, «кухонна тематика» - це все, що пробуджує апетит і викликає позитивні емоції.

Обирати картину для дитячої кімнати потрібно з урахуванням віку і статі дитини. Якщо приміщення ділять між собою кілька дітлахів, варто врахувати вікову різницю і сферу інтересів кожного з них. Наприклад, для малюка-дошкільника підійде зображення мультиплікаційного героя, а підлітку 12-14 років, безумовно, сподобається картина з сюжетом з улюбленої комп'ютерної гри або кінофільму.

Картина для домашнього кабінету - це важливий елемент інтер'єру. Вона не повинна відволікати від роботи і привертати до себе занадто багато уваги. Як варіант, можна прикрасити стіну, полицю або тумбу якимось мотивуючим зображенням (чи візуалізацією мрії). Підійдуть різні нейтральні сюжети на кшталт природних пейзажів та тварин.

Балкони давно перестали бути чимось на зразок комор, це повноцінні елементи житлового простору, які також варто прикрашати картинами. Підбір зображення буде прямо залежати від загального стилю оформлення. По суті, можна прикрасити лоджію або балкон будь-яким зображенням, головне, щоб воно гармоніювало з навколишнім простором і вписувалося в загальну дизайнерську ідею. Оскільки балкони рідко бувають просторими, краще використовувати для них кілька невеликих картин замість однієї масивної.

Правильно підібрати картину для будинку, офісу чи будь-якого іншого приміщення - ціле мистецтво. Тут в рівній мірі важливі особисті переваги і загальні правила підбору картин до інтер'єру.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Віикористовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре