Зараз офлайн

Мазанина-мазаниною, а гроші за прейскурантом!

Так як таке взагалі стало можливо, запитаєте ви, що картини «намальовані» тваринами продаються за великі гроші? Хто їх створює і чому такі «полотна» іноді коштують дорожче картин, намальованих професійними художниками?
Звичайно, в основі такого бізнесу на малюнках тварин лежить екзотика. А ось біля витоків цього «тваринного художества» стояли вчені. Ще в 50-х роках минулого століття закордонні зоологи проводили ряд дослідів з приматами, зокрема з шимпанзе. Одним з напрямків таких робіт були дослідження зорових і колірних полів мавп. Приматам давали пензлі і фарби, за допомогою яких вони наносили різні мазки на папері і полотнах. І ці малюнки часто нагадували картини, зроблені художниками-абстракціоністами.

Обезьяны. Багато піддослідні шимпанзе із задоволенням водять кистю по полотну, зображуючи на ньому власні твори мистецтва. Чи не станемо оцінювати ці картини з наукової точки зору - це роблять вчені-біологи. А ось коли такі картини були виставлені на аукціони, то викликали чималий інтерес у критиків і відвідувачів. І були продані за чималі гроші. У світі живописців-тварин був навіть відомий шимпанзе на ім'я Конго, картини якого йшли на торгах за суми від 900 до 9000 доларів.

Ще одними популярними «звірячими» живописцями є слони , які малюють свої шедеври за допомогою хоботів. Першим ідея привчити гігантів до кисті і мольберта прийшла американським художникам, які проводять проект захисту азіатських слонів. Їх методи дресирування слонів-маестро були широко підхоплені, зокрема в Таїланді постійно проводяться креативні шоу з їх участю, які популярні і у місцевих жителів, і особливо у туристів. Вартість художніх етюдів слонів коливається від 100 до 13 000 доларів.

Також часті і водні шоу за участю ще одних майстрів пензля - дельфінів . Напевно, багато хто з вас були учасниками таких шоу і можливо навіть купували картини, намальовані пензлем, затиснутою в роті афалінами, білухи і навіть касатки. Так як ці шоу широко поширені і часто проводяться, вартість робіт наших океанічних братів відносно невелика: від 30 до 2000 доларів.

Чи не відмовили собі в задоволенні повправлятися в живопису і традиційно домашні тварини - коня , собаки і навіть свині . Їх власники іноді долучають своїх вихованців до мистецтва, хоча цей рух не носить масового характеру. Але бажання заробити додаткові гроші, а іноді і просто отримати популярність, часто штовхають їх господарів до виховання нових талантів на своїх скотарнях.
І вже зовсім екзотичними, навіть на їхньому тлі, виглядають картини, створені птахами та рептиліями-черепахами , ящірками .

Хто наступний на цьому шляху поки невідомо, але думаємо, людству ще доведеться трохи посунутися, заробляючи на мистецтві.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Віикористовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре